چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواهمان موثر باشيم؟

انتخاب جنسيت فرزند به دلخواه ،از دير باز، يکی از آرزوهای بشر بوده است.چه بسا خانواده هايي که به علت نداشتن يکی از دو جنس ( خصوصا فرزند پسر) دچار مشکلات فراوان شده اند و يا خانواده هايی که سالها به اميد داشتن يکی از دو جنس تعداد زيادی بارداری را يکی پس از ديگری و با فاصله کم داشته اند ولی نتيجه مطلوب بدست نيامده است و نه تنها سلامت مادر را به خطر انداخته است بلکه هزينه زيادی را برای خانواده به دنبال داشته است.

بسیاری از محققان اعتقاد دارند نمی توان به طور كامل جنسیت نوزاد را قبل از حاملگی تعیین كرد. گرچه این اعتقاد صحیح است ولی شواهدی نیز  وجود دارد كه نشان می دهد عوامل متعددی در دختر یا پسر شدن جنین نقش دارد.زمان آمیزش، میزان PH رحم در حین لقاح و تغذیه قبل از بارداری سه عامل موثر در تعیین جنسیت قبل از حاملگی است ، كه بطور مختصر  هريك را شرح داده مي شود.

1- PHرحم:

اسپرم مرد ( كروموزوم y‌)در محيط قليائي بهتر زنده مي ماند،ازطرفي محيط رحم در زمان تخمك گذاري (14 سيكل ماهانه 28 روزه) داراي PH بالا و قليائي است و در صورتي كه لقاح در اين روز صورت گيرد به احتمال زياد جنين تولد يافته پسر خواهد بودو در بقيه اوقات چون PH دهانه رحم پايين و اسيدي است كرموزوم X بيشتر زنده مانده و  احتمال دختر شدن جنين بيشتر است

2-زمان اميزش:

خانمها هر ماه در اواسط سيکل خود يک يا چند تخمک که از نظر کروموزومی فقط X هستند توليد می کنند و در مقابل آقايان دارای دو نوع اسپرم حاوی کروموزومهای جنسی  Xو Y هستند در واقع اين مرد است که جنسيت سلول تخم را تعيين می کند به شکلی که اگر تخمکی که حاوی کروموزوم جنسی  X است با اسپرم حاوی کروموزوم جنسی Y لقاح يابد سلول تخم مذکر شده و اگر تخمکX با اسپرم  حاوی X لقاح يابد سلول تخم مذکر می شود.

اگر اميزش در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گيرد ، پسر بدنيا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از هميشه قليايي تر و رقيق تر است و ارتجاع پذير تر است و حرکت اسپرمهایY را بسيار سهل و آسان می کنداما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد يا قبل از تخمک گذاری اتفاق بيفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می يابد و احتمال دختر زياد می شود .

3- تغذيه قبل بارداري:

تغذیه نقش اساسی در تعیین جنسیت خواهد داشت زیرا مواد غذایی ارتباط مستقیمی با كاهش یا افزایش PH رحم دارند. مواد غذایی حاوی سدیم، فسفر، آهن، پتاسیم و روی  باعث افزايش PH رحم شده و نقش مفيدي در پسر شدن جنين دارند اين مواد غذائي شامل: زرد الو، پسته، سيب، گوجه سبز، خرما، گيلاس، تمشك، توت فرنگي، انجير، خربزه، گوجه فرنگي، پياز، ، زيتون، سيب زميني، ماهي،برنج ، اسفناج ،شكلات،موز مي باشند و برعكس

استفاده از خوراكی هایی كه حاویكلسیم، منیزیم و مس هستند مثل لبنیات ( ماست ،شير، پنير)، كلم، قارچ، نخود سبز، لوبیا سبز ،كاهو، جو ، گردو، تخم مرغ، ماكاروني، گوشت قرمز(گاو،گوسفند و حتی ماکیان) قادرند میزان PH رحم راكاهش دهند و باعث تولد نوزاد دختر خواهد شد.

تحقيقات نشان داده كه افزايش مقدار گلوكز در ترشحات مخاطي دهانه رحم درموقع تخمك گذاري به جذب اسپرماتوزوئيدها كمك مي كند و از آنجا كه اسپرماتوزوئيد پسر از قدرت تحرك بيشتري برخوردار است. مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بيشتر به نفع اسپرماتوزوئيد پسر است.بنابراين استفاده از ميوه هاي شيرين محتوي گلوكز در روزهاي تخمك گذاري محيط را براي جلب اسپرماتوزوئيدy مناسب تر مي كند و همچنين بهتر است از غذاهاي زير بيشتر استفاده را كنيد ؛ چراكه قند خون شما را به سرعت بالا مي برند.اين غذاها شامل : گلوكز- ساكاروز(قند ساده يا شكر)- شربت ذرت- عسل- آب نبات- غلات صبحانه شيرين شده- هويج- بيسكوئيت- سيب زميني پخته- كشمش- نان گندم سفيد- نوشابه هاي داراي شكر و يا پلي مرهاي گلوكز است. قبل از شروع رژيم غذائي بايد مطمئن شويد كه ممنوعيتي براي اجراي رژيم نداشته باشيد. 

مثلا،رعايت رژيم غذايي براي پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتي هاي قلبي و نارسايي هاي كليوي و رعايت رژيم غذائي براي دختر دار شدن در موارد: اختلالات عصبي،بالا بودن كلسيم خون، نارسائي كليوي ممنوع است.


چند نكته:

1- رژيم غذائي بايستي توسط زن رعايت شود و نوع تغذيه ي مرد به طور مطلق تاثيري در تعيين جنسيت ندارد، ولي مصرف آن توسط زوجين موجب آساني اجراي آن مي شود.

2-رعايت رژيم غذائي بايد از دو ماه  قبل بارداري ( حداقل 4 تا 6 هفته قبل بارداري ) شروع شودو در اين زمان از مصرف خودسرانه داروهائي كه تعادل يوني رحم را براي جنسيت مورد نظر برهم زنند خوداري شود

3- عامل تعداد اسپرم در هر اميزش در تعيين جنسيت مهم است به طوري كه هر چه اسپرم بيشتر باشد احتمال پسر شدن بيشتر است و بالعكس،يعني جهت مذكر شدن جنين بايد تا حد امكان تا زمان تخمك گذاري (روز 14 از شروع قاعدگي در سيكلهاي 28 روزه)كه زمان مناسب از نظر PH براي پسر دارشدن است ،اميزشي صورت نگير تا تعداداسپرم زياد باشد و احتمال مذكر شدن جنين بالا رود.

4- علاوه بر این موارد ذكر شده نقش استرس، محیط زندگی و نوع روش زندگی را در تعیین جنسیت جنین نمی توان نادیده گرفت. كوچك ترین این موارد می تواند تلاش ها  ای شما برای تولد نوزاد دلخواه را از بین ببرد. 

5- يك روش براي تغيير  PH واژن جهت تغيير جنسيت جنين به جنسيت مورد دلخواه والدين اين است كه بطور مصنوعی  محيط واژن را قلیایی یا اسیدی نماييم، توصیه مي شود که ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمک گذاری، اگر که فرد می‌خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده  برای شستشوی واژن پیش از نزدیکی استفاده کند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمک گذاری به بالای 80٪ برسد زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می‌کند، همچنین برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سرکه سفید استفاده کرد ه تا PH واژن اسیدی‌تر شود.

 رعايت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدين را در داشتن جنسيت دلخواه كمك مي كند. در پايان تاكيد مي شود كه ، از پيروي دستورات تعيين جنسيت بطور خودسرانه و بدون مشورت با متخصص زنان اجتناب شود.

جدول چینی تعیین جنسیت نوزاد (محاسبه گر)

 راههایی برای حفظ قدرت باروری 

قابل توجه خانمهای محترم خانه دار و شاغل: بفروشید هر آنچه که نیاز ندارید


آدرس ایمیل خود را وارد کنید

 

مطالب مرتبط

Place Ad Code Here آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

فرم ثبت نظر

ثیت نظر شما

0

نظرات (11498)

 • محبوب

  فردا همتون بیایییییییییییین هاااااااااااااا باز اینجارو شلووووووووووووغ کنین
  نیاییییییییین دیگه منم نمیام هااااااااااا:D:D:D
  الان همتون میگین چه بهتر;)
  انشالله با خبرای خوب بیایییییین

 • محبوب

  سلام خانما همگی خوبین؟؟؟؟؟
  عیدتون مبارک البته دیگه تموم شد ولی انشالله همیشه و هر روز برا همه عید باشه الهی آمین
  احتمالا خانمی و نگین و هانا و رزا جون همه رفتن ولایت;)
  پس می مونه بقیه ی بچه ها پس کجاییییییییین شماها خیلی تنبل شدین هاااااااا;)
  هر ساعتی یه بار می اومدم میدیدم خبری نیست دیگه نگران شدم
  کجایین بابا ؟؟؟؟؟؟؟؟
  چی شد بیتا جون به من می گفتی من مثل پیر زنام؟؟؟؟ پس خودت چرا نمیاییییی؟؟؟
  لیلا جون روناک جون شما کجایین بیایین
  زهرا جون دخملی حالش خوبه؟؟؟ خودت خوبی عزیزم؟؟؟
  باران جون و هلنا جونم که انشالله مامان شدن ;)خبر خوش بدین زووووود;)
  فاطمه جون المیرا جون بالاخره کی می خواین اقدام کنین؟؟؟ المیرا حون شوشو هنوز راضی نشده؟؟؟;)
  ماریییییییی جون نی نی خوبه گلم؟؟؟؟ خودت حالت تهوع ای ویاری چیزی نداری؟؟؟؟
  برا منم دعا کنین تو دعاهاتون اسم منم بیارین باااااااش:(
  هانااااااااااااااا جون بالاخره این همه کامنت گذاشتم خوندی اصلا؟؟؟؟؟ خرنوب و بگیر بده به شوشو و خودتم پیاز درمانی کن بااااااااااااااااااش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟;)

 • هلنا

  چرا پس کسی نیست بابا شماها کجایین

 • هلنا

  سلام بر همگی عیدتون مبارک انشاالله سال دیگه همگی با هم نی نی هامون بغلمون باشه و به آرزوی دلم برسیم البته با صلاح خودش خداوندا به تو توکل .

 • محبوب

  گروهی از متخصصان اتریشی در دانشگاه پزشكی گراز در این كشور می گویند نور خورشید با افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند توان تولید مثل را در زنان و مردان تقویت كند.
   
  به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این ویتامین نقش اصلی در متعادل كردن هورمون های جنسی در زنان و نیز بهبود شمار اسپرم ها (سلول های جنسی مردانه) در مردها ایفا می كند.
   
  این متخصصان در مطالعات جدید دریافتند ویتامین D در زنان میزان هورمون های جنسی پروژسترون و استروژن را به ترتیب ۱۳ و ۲۱ درصد افزایش می دهد و دوره های عادت ماهانه در تنظیم و احتمال بارور شدن را بیشتر می كند.
   
  به گزارش روزنامه دیلی میل، در مردان نیز این ویتامین تاثیر اساسی در رشد سالم هسته هر یك از اسپرم ها دارد. این یافته ها تایید می كند كه برخی از زوج ها برای بچه دار شدن نیازی به پرداختن هزینه های هنگفت درمانی ندارند، بلكه كافی است با قرار گرفتن به میزان ضروری در معرض نور خورشید این ویتامین را به بدن خود برسانند.
   
  شرح مطالعات فوق در مجله اروپایی "اندوكرینولوژی" منتشر شده است

 • بیتا

  من دیگه میرم
  عیدتووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون مبارک
  فردا نمازه عید مارو هم دعا کنید

 • بیتا

  زهرا جون من کامنتارو کم و بیش خوندم
  رفتی دکتر خودت چی گفت؟؟؟؟؟؟

 • بیتا

  من مامان میشم هم ملکه ذهنمون باشه ;)

 • بیتا

  ازت معذرت میخوام اگه ناراحتت کردم

 • بیتا

  وای محبوب چقدر از تنهایی و خستگی حرف میزنه
  ببخشید محبوب جون مثله پیرزنا حرف میزنی
  دیدم رفتی دکتر حتما حتما قرصاتو بخور هیچ اتفاق بدی هم نمی افته
  سر موقع هم بخور
  بعد اینکه امشب نه فردا شب برو اقدام
  بعدش اینکه شوهرت بهترین دوستته
  تو اگه ده تا بچه هم داشته باشی بچه هات تا سی سالگی بخوان پیشت بمونن بعد از اون علی می مونه و حوضش
  یعنی تو می مونیو شوهرت دخت
  از لحظه لحظه های زندگیت لذت ببر درسته که من خودم بعضی وقتا خیلی نا امید میشم اما نمیذارم تموم لحظه های زندگیمو غصه بخورم
  بچه هم با توکل به خدا انشالله میاد
  میاد اونموقعه غصه های اینروزای دو نفری رو که از دست دادیم میخوریم

 • بیتا

  سلام
  کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ليلا

  عيدرمضان آمدو ماه رمضان رفت
  صدشكر كه اين آمدوصدحيف كه آن رفت.............
  نماز روزتون قبول ايشااله سال ديگه همگي به آرزوي دلتون برسين و با ني ني هاتون نماز عيد و بخونين...... التماس دعا..............

 • محبوب

  سلام بچه ها مبارک مبارک البته پیشاپییییییییش مبارک;) عیدتون مباااااااااااااااارک:p
  نماز روزه های همتون قبول باشه فردا برا منم دعا کنین:( به مظلومیت من نگاه کنین:( دلتون میاد دعا نکنین;):D
  التماس دعا از همتون دارم
  خانمی جون انشالله به سلامتی برین و برگردین گلم التماس دعا گلم مواظب خودتون باشین
  باران جونم چشششششششششم گلم البته اگه شوشو از خر شیطون بیاد پایین دیشب که دیگه گفت کلا فکرشو از سرت بکن بیرون :(میبینی تورو خدا به خاطر همین میگم همه چیز دست به دست هم دادن من مامان نشم:(
  فکر کنم دیشب روز تخمک گذاریم بود اخه دردایی داشتم و ببخشید ترشحم کشدار بود :(
  بیتا جون لیلا جون شما چرا نیستین؟؟؟؟؟:(
  من که خیلی بی حوصله شدم حال و حوصله ی هیچی و ندارم خسته ام:(

 • المیرا

  کم کم غروب ماه خدا دیده می شود
  صد حیف ازین بساط که برچیده می شود
  در این بهار رحمت و غفران و مغفرت
  خوشبخت آنکسی ست که بخشیده می شود
  عید شما مبارک

 • زهرا

  سلام دوستان پيشاپيش عيدتون مبارك ايشاا...تاسال ديگه همه بچه بغل باشيم وسرگرم تروخشك كردن بچه ؛خانم جون عيدشماهم مبارك واقعامطالبت مفيدوكامل بودمرسى مسافرت خوش بگذره مواظب خودت ونى نيمون باش بسلامتى برى وبرگردى

 • خانم

  و;););)
  http://parsico.net/pages/fw/
  شادباشید:)

 • خانم

  اینم ی عیدی برادوستان مومنم.
  .
  .

  از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می باشد و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است که آن شب کمتر از شب قدر نیست. برای درک این شب عزیز انجام اعمالی از ائمه علیهم السلام به ما سفارش شده است :

  1- در هنگام غروب آفتاب غسل انجام شود .

  2- آن شب به نماز، دعا، استغفار، درخواست از حق تعالى و بیتوته در مسجد احیا گردد.

  3- بعد از نماز مغرب و عشاء ، نماز صبح و نمازعید فطر ذکر؛" الله اکبر الله اکبر، لا اله الا الله و الله اکبر الله اکبر و لله الحمد الحمد لله على ما هدانا و له الشکر على ما اولانا " گفته شود.

  4- بعد از نماز مغرب و نافله آن، دست ها را به سوى آسمان بلند کرده و بگوید:" یا ذاالمن و الطول یا ذاالجود یا مصطفی محمد و ناصره صل على محمد و آل محمد و اغفرلی کل ذنب احصیته وهو عندک فی کتاب مبین." پس به سجده برود و صد مرتبه در سجده بگوید: " اتوب الى الله " پس هر حاجت که دارد از حق تعالى بخواهد که ان شاء الله تعالى بر آورده خواهد شد. در روایتی از ‏شیخ آمده که: بعد از نماز مغرب به سجده رود و بگوید" یا ذاالحول یا ذاالطول یا مصطفیا محمدا و ناصره صل على محمد و آل محمد واغفرلی کل ذنب اذنبته و نسیته انا و هو عندک فی کتاب مبین." سپس صد مرتبه " اتوب الى الله " بگو.

  5- زیارت امام حسین علیه السلام که فضیلت ‏بسیار دارد.

  6- ده مرتبه ذکر" یا دائم الفضل علی البریة یا باسط الیدین بالعطیة یا صاحب المواهب السنیة صل علی محمد و آله خیرالوری سجیة واغفرلنا یا ذاالعلی فی هذه العشیة." که از اعمال شب جمعه است، گفته شود.

  7- ده رکعت نماز که در شب آخر ماه رمضان اقامه می شود که به صورت پنج نماز دو رکعتی ، در هر رکعت بعد از حمد، سوره توحید ده بار خوانده شود. و در رکوع و سجود ده مرتبه ذکر" سبحان الله والحمدلله و لا اله الاالله والله اکبر" گفته شود. پس از نماز هزار مرتبه استغفار کند و بعد از آن سر به سجده گذارد و بگوید:" یا حی یا قیوم یا ذاالجلال و الاکرام یا رحمان الدنیا والاخرة و رحیمهما یا ارحم الراحمین یا اله الاولین والآخرین اغفرلنا ذنوبنا و تقبل منا صلواتنا و صیامنا و قیامنا."

  8- بعد از نماز مغرب و نافله آن دو رکعت نماز بجا آورد، در رکعت اول بعد از حمد هزار مرتبه توحید و در رکعت دوم بعد از حمد، یک مرتبه توحید بخواند. بعد از سلام سر به سجده بگذارد و صد مرتبه ذکر" اتوب الى الله " گفته شود. پس از آن بگوید: " یا ذاالمن والجود یا ذاالمن والطول یا مصطفی محمد صلى الله علیه وآله صل على محمد وآله و افعل بی کذا و کذا و به جاى کذا حاجات خود را بطلبد و روایت است که حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام این دو رکعت را به این کیفیت ‏بجا مى‏آورد پس سراز سجده برمى‏داشت و مى‏فرمود به حق آن خداوندى که جانم به دست قدرت او است هر که این نماز را بخواند، هر حاجتی از خدا بطلبد البته عطا کند و اگر به عدد ریگ هاى بیابان گناه داشته باشد خدا بیامرزد. و در روایت دیگر به جاى هزار مرتبه توحید صد مرتبه وارد شده است. شیخ و سید بعد از نماز این دعا را نقل کرده‏اند:

  " یاالله یاالله یاالله یا رحمان یاالله یا رحیم یاالله یا ملک یاالله یا قدوس یاالله یا سلام یاالله یا مؤمن یاالله یا مهیمن یاالله یا عزیز یاالله یا جبار یا الله یا متکبر یاالله یا خالق یاالله یا بارئ یاالله یا مصور یاالله یا عالم یاالله یا عظیم یاالله یا علیم یاالله یا کریم یاالله یا حلیم یاالله یا حکیم یاالله یا سمیع یاالله یا بصیر یاالله یا قریب یاالله یا مجیب یاالله یا جواد یاالله یا ماجد یاالله یا ملی یاالله یا وفی یاالله یا مولى یاالله یا قاضی یاالله یا سریع یاالله یا شدید یاالله یا رئوف یاالله یا رقیب یاالله یا مجید یاالله یا حفیظ یاالله یا محیط یاالله یا سیدالسادات یاالله یا اول یاالله یا آخر یاالله یا ظاهر یاالله یا باطن یاالله یا فاخر یاالله یا قاهر یا الله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا ودود یاالله یا نور یاالله یا رافع یاالله یا مانع یاالله یا دافع یاالله یا فاتح یاالله یا نفاح [نفاع] یاالله یا جلیل یاالله یا جمیل یاالله یا شهید یاالله یا شاهد یاالله یا مغیث ‏یاالله یا حبیب یاالله یا فاطر یاالله یا مطهر یاالله یا ملک یاالله یا مقتدر یاالله یا قابض یاالله یا باسط یاالله یا محیی یاالله یا ممیت ‏یاالله یا باعث‏ یاالله یا وارث یاالله یا معطی یاالله یا مفضل یاالله یا منعم یاالله یا حق یاالله یا مبین یاالله یا طیب یاالله یا محسن یاالله یا مجمل یاالله یا مبدئ یاالله یا معید یاالله یا بارئ یاالله یا بدیع یاالله یا هادی یاالله یا کافی یاالله یا شافی یاالله یا علی یاالله یاعظیم یاالله یا حنان یاالله یا منان یاالله یا ذاالطول یاالله یا متعالی یاالله یا عدل یاالله یا ذاالمعارج یاالله یا صادق یاالله یا صدوق یاالله یا دیان یاالله یا باقی یاالله یا واقی یاالله یا ذاالجلال یاالله یا ذاالاکرام یاالله یا محمود یاالله یا معبود یاالله یا صانع یاالله یا معین یاالله یا مکون یاالله یا فعال یاالله یا لطیف یاالله یا غفور یاالله یا شکور یاالله یا نور یاالله یا قدیر یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله اسالک ان تصلی على محمد و آل محمد و تمن علی برضاک و تعفو عنی بحلمک و توسع علی من رزقک الحلال الطیب من حیث احتسب و من حیث لا احتسب فانی عبدک لیس لی احد سواک ولا احد اساله غیرک یا ارحم الراحمین ما شاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم.

  پس به سجده مى‏روى و مى‏گویى: یاالله یاالله یاالله یا رب یا رب یا رب یا منزل البرکات بک تنزل کل حاجة اسالک بکل اسم فی مخزون الغیب عندک والاسماء المشهورات عندک المکتوبة على سرادق عرشک ان تصلی على محمد وآل محمد وان تقبل منی شهررمضان و تکتبنی من الوافدین الى بیتک الحرام و تصفح لی عن الذنوب العظام و تستخرج لی یا رب کنوزک یا رحمان."

  9- چهارده رکعت نماز اقامه کند. بعد از هر دو رکعت سلام دهد و در هر رکعت بعد از حمد، یک بار آیةالکرسی و سه مرتبه توحید خوانده شود. براى هر رکعت، ثواب عبادت چهل سال و عبادت هر که در آن ماه روزه گرفته و نماز خوانده اعطاء می شود.

  10- شیخ در مصباح فرموده که در آخر شب غسل کن و بر سجاده خود تا طلوع فجر بنشین و عبادت کن.

  اعمال روز عید
  1- بعد از نماز صبح و نماز عید آن تکبیراتى را که در شب عید ذکر شد، گفته شود.

  2- پرداخت زکات فطره پیش از نماز عید.

  3- انجام غسل روز عید. که زمان آن بعد از طلوع فجر تا زمان به جا آوردن نماز عید است. در هنگام غسل بگو: " اللهم ایمانا بک و تصدیقا بکتابک واتباع سنة نبیک محمد صلى الله علیه و آله." و پس از غسل بگو:" اللهم اجعله کفارة لذنوبی و طهر دینی اللهم اذهب عنی الدنس."

  4- برای اقامه نماز عید لباس نیکو پوشیده و از عطر استفاده نمایید.

  5- پیش از نماز عید، در اول روز افطار کنى. و بهتر آن است که به خرما یا به شیرینى باشد. و شیخ مفید فرموده مستحب است خوردن مقدار کمى از تربت‏ سیدالشهداء علیه السلام که براى هر دردى شفا است.

  6- قبل از خروج از منزل برای نماز عید، دعایی را که از امام باقر علیه السلام روایت شده را بخوانی: " اللهم من تهیا فی هذاالیوم او تعبا او اعد واستعد لوفادة الى مخلوق رجاء رفده و نوافله و فواضله و عطایاه فان الیک یا سیدی تهیئتی و تعبئتی و اعدادی و استعدادی رجاء رفدک و جوائزک و نوافلک و فواضلک و فضائلک و عطایاک و قد غدوت الى عید من اعیاد امة نبیک محمد صلوات الله علیه و على آله و لم افد الیک الیوم بعمل صالح اثق به قدمته ولا توجهت ‏بمخلوق املته ولکن اتیتک خاضعا مقرا بذنوبی و اسائتی الى نفسی فیا عظیم یا عظیم یا عظیم اغفرلی العظیم من ذنوبی فانه لا یغفرالذنوب العظام الا انت ‏یا لا اله الا انت ‏یا ارحم الراحمین."

  7- اقامه نماز عید.

  8- زیارت امام حسین علیه السلام.


  9- دعاى ندبه خوانده شود. سید بن طاوس فرموده که چون از دعا فارغ شود به سجده رود و بگوید:" اعوذ بک من نار حرها لا یطفى و جدیدها لا یبلى وعطشانها لا یروى" پس گونه راست را بر خاک بگذارد و بگوید:" الهی لا تقلب وجهی فی النار بعد سجودی وتعفیری لک بغیرمن منی علیک بل لک المن علی" سپس گونه چپ را بر خاک بگذارد و بگوید: " ارحم من اساء واقترف واستکان واعترف" پس به حال سجده شود و بگوید:" ان کنت‏ بئس العبد فانت نعم الرب عظم الذنب من عبدک فلیحسن العفو من عندک یا کریم " پس از آن صد بار بگوید: العفو العفو.

 • خانم

  اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکِبْرِیاَّءِ وَالْعَظَمَةِ وَاَهْلَ الْجُودِ وَالْجَبَرُوتِ وَاَهْلَ الْعَفْوِ

  خدایا اى اهل بزرگى و عظمت و اى شایسته بخشش و قدرت و سلطنت و اى شایسته عفو

  وَالرَّحْمَةِ وَاَهْلَ التَّقْوى وَالْمَغْفِرَةِ اَسْئَلُکَ بِحَقِّ هذَا الْیَومِ الَّذى

  و رحمت و اى شایسته تقوى و آمرزش از تو خواهم به حق این روزى که

  جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمینَ عیداً وَلِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللّهُ عَلَیْهِ وَ الِهِ ذُخْراً [وَشَرَفاً]

  قرارش دادى براى مسلمانان عید و براى محمد صلى الله علیه و آله ذخیره و شرف

  وَ کرامتا وَمَزِیْداً اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ وَاَنْ تُدْخِلَنى فى کُلِّ خَیْرٍ

  و فزونى مقام که درود فرستى بر محمد و آل محمد و درآورى مرا در هر خیرى که

  اَدْخَلْتَ فیهِ مُحَمَّداً وَ الَ مُحَمَّدٍ وَاَنْ تُخْرِجَنى مِنْ کُلِّ سُوَّءٍ اَخْرَجْتَ

  درآوردى در آن خیر محمد و آل محمد را و برونم آرى از هر بدى و شرى که برون آوردى

  مِنْهُ مُحَمَّداً وَ الَ مُحَمَّدٍ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلَیْهِمْ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ

  از آن محمد و آل محمد را - که درودهاى تو بر او و بر ایشان باد - خدایا از تو خواهم

  خَیْرَ ما سَئَلَکَ مِنْهُ عِبادُکَ الصّالِحُونَ وَاَعُوذُ بِکَ مِمَّا اسْتَعاذَ مِنْه ُعِبادُکَ الْصّالِحُونَ

  بهترین چیزى را که درخواست کردند از تو بندگان شایسته ات و پناه برم به تو از آنچه پناه بردند از آن بندگان شایسته ات.(4)

 • خانم

  سلام بارون دونه دونه ی عزیز.
  خواهشششششش،قابلتونونداره;)
  بچه ها بازم،طاعاتوعبادات قبول.عیدتونم مبارک.
  ان شاءالله تاعیدفطربعدی، همتون عیدیاتونو،ازخداوند
  عزیزومنان،گرفته باشین.وبهشون ;)شیرخودتونوبدیناااااا.
  من تا شنبه احتمالن نباشم،بریم شهرستان،برادیدوبازدیدعید.
  .
  دلم براتک تکتون تنگ میشه.می بوسمتون.:p:pبوووووووووس.
  .
  التماس دعادارم.

 • باران

  سلام خانم جووون مرسي عزيزم بابت عيدي خووووشگلت بوووس:)

 • باران

  سلام محبوبه جون عزيزم بعضي موقعه ها به خاطر اعصاب يا هرچيز ديگه اي احتمال اختلال تو پريودي هست به نظر من يه معاينه داخلي انجام بده اگه واقعا عفونت داشتي قرص استفاده كن ..محبوبه جون پياز درماني خودش ضدعفوني كننده هست خانمي كلا بدون در نظر گرفتن اينكه چه موقعي ن ز د ي ك ي داشته باشي هو موقه شرايط داشتي اقدام كن عزيزم بقيه اش با خداست اين ماه هنوز تموم نشده كه اينقد زود اعصابت بهم ميريزه وروجك ...مطمئن باش همه چي دست به دست هم ميدن كه تو مامان بشي اميدواااااار باش

 • باران

  سلااام دوستاي گلم پيشاپيش عيدتون مباااارك اميدوارم كه همتون تو اين ماه مهربون همه حاجتاتونو از خدا گرفته باشيد تو روخدا منم بين دعاهاتون ياد كنيد التمااااااس دعا دارم از همتون دوستاي مهربونم

 • محبوب

  نمی دونم واقعا دیگه چه کار کنم بازم انتظار؟؟؟؟؟؟
  به خدااااااا سخته
  ولی من بچه ی سالم می خوام اگه خدا صلاح بدونه پسر باشه
  توکل بر خدا هرچی که خدا بخواد نمیدونم شاید تو درست میگی حتما حکمتی توشه
  فقط تورو خدااااااااااا برام دعا کنین تنهااااااااااااااااااااام تنها:(

 • خانم

  آره عزیزم،شب عیدفطر،اگه نطفه ای بسته بشه،
  اون بچه،کثیرالشرر،خواهدبود.
  درضمن عفونتتو درمان کن.مگه
  نمی گی پسرمیخوام،اینو به فال نیک بگیر،که افتاده عیدفطر.ی ماه وقت داری عفونتتودرمان کنی.

 • محبوب

  ای باباااااااا خانمی جون این ماهم که نشد اقدام کنیم یعنی شوشو گفت امشب نه شاید فردا یه دفعه عید بشه من همچین کاری نمی کنم
  فردا که عید نمیشه پس فردا عید میشه فرداهم که هیچی چون روز بعدش عید سه شنبه ام که کلا عید منم امروز روز دوازدهم سیکلم کلا این ماه هم رفت که رفت اصلا انگار قسمت نیست
  خیلی اعصابم خرده
  ااااااااااااااه
  همه جیز دست به دست هم دادن که من مامان نشم :(

 • خانم

  محبوب جون،عفونت بدنو اسیدی میکنه.واکثرن دخترزایی میاره.

 • محبوب

  سلام زهرا جونم مرسی گلم خدا از زبونت بشنوه
  نمی دونم گلم کلا این روزا حالی ندارم بی رمق شدم حوصله ندارم:(:(
  خدا کنه زودتر مامان شم با بچه هام سرگرم شم
  خسته شدم:(

 • زهرا

  سلام دوستان گلم محبوب جون ديروزچرازودرفتى سايت ساكت شدب نظرم قرصاتوبخورايشاا...خدابزودى دامنتوسبزكنه دوقلوبهت بده ك وقت سرخواروندن نداشته باشى

 • خانم

  هلنا جون،اگه تخمک روز 14،15آزادبشه.
  واسه منکه همیشه،تاسه چهارروزقبلش برنامه
  بوده، شده دختر.من درموردروز 17یعنی بعدازتخمکگذاری
  اطلاعاتی ندارم.
  بنظرمن شما،ازروز10پری تا 13پریت،روزی
  یکی دوباربرنامه داشتی!احتمال دخترشدنمیرفت بالا،
  چون اسپرم ضعیف ترمیشد.بازم گلم ببین دکترت چطورمیگه.

 • محبوب

  شالم :Dنه سالم;)

 • محبوب

  سلااااااام بچه ها خوبین؟؟؟؟؟
  مرسی که به یادمین
  فریبا جون خوش اومدی گلم
  نه اتفاقا طالبی خیلی خوبه طالبی رو بخور ولی ابلیمو و زرشک و نه
  ابلیمو اونایی که دختر می خوان باید بخورن ولییییییییی لیمو ترش تاااااازه بدن و قلیایی می کنه ;)انشالله که موفق باشی گلم هلنا جونم انشالله انشالله انشالله که این ماه به حاجتت برسی خدا یه دختر شالم ناااااز تو دلت بزاره گلللللم فقط استرس نداشته باش
  روناک جونم برا عفونتم داکسی سایکلین داده چرک خشک کنه هر۱۲ ساعت یه دونه
  خواهرم می گه اینا خیلی قوی عوارض داره حالا من دارم پیاز درمانی می کنم به نظرت با همین پیاز درمانی عفونتم رفع میشه؟؟ ازمایشی ندادم فقط چون گفتم لکه بینی دارم گفت احتمالا عفونت داری:(
  خانمی جون مرسی گلم خیلی قشنگ بود همش میزدم روش برام چراغونی کنه:D چه کار کنم حداقل باید یه جوری خودم و خوشحال کنم;)
  المیرا جون منم با زهرا جون موافقم گلم مردارو از این چیییییز نباید محروم کرد که هم گناه می کنی هم شوشو دیگه سرد میشه و اونوقت دیگه هیچ کار نمیشه کرد
  باهاش حرف بزن اگه فکر می کنی مشاور بهت می تونه کمک کنه خوب یه جلسه برو شاید اونا کارایی بهت بگن که شوشو راضی بشه ;)
  لیلا جونم می بینم که فعال شدی و داری کارایی می کنی کلک;)خیلی خوبه عزیزم انشالله که موفق باشی و به حاجت دلت برسی
  رزاااااااا خیکیییییییی مرسی گلم کمکات کمک بود ;)
  نگین جونم یعنی می خوای بگی تا یک ماه دیگه اینجا نمیایییییی؟؟؟؟؟؟:(
  بیا بهمون سر بزن گلم دلمون برات تنگ میشه :(انشالله که به سلامتی خونه پیدا کنین و برین تو خونه ی جدید و پسملی هم به سلامتی دنیا بیاد و دنیاتون خیلییییییییییی زیبا تر بشه انشالله
  خانمی جونم حالا با این همه حرفی که ماها زدیم بالاخره می خوای چه کار کنی انشالله چهارمی و میاری یا نه؟؟؟؟;)انشالله چهارمی پسر باشه
  بیتا جووون باران جوووون ماری جووووون هانا جوووون شماها کجایییییین؟؟؟؟
  بیتا جونم پیاز درمانی این ماه شروع می کنییییییییییی؟؟؟؟؟؟

 • روناک

  سلام
  فریبا جان درمورد طالبی اکثرا میگن چون ویتامینAوویتامین‌های گروهBوویتامینCوپتاسیم وبعضی جاها گفته شده قند داره واسه رژیم پسر مفیده
  اما در مورد لیمو وزرشک مطمئن نیستم.

 • فریبا

  با تشکر از شما ولی من واقعا سردرگم هستم تو خیلی از سایتها خوندم که برای پسر دار شدن باید پتاسیم و سدیم زیاد مصرف کنیم منم تا متونم طالبی و موز و خرما و... خوردم حالا یه جایی خوندم برای قلیایی کردن باید همه میوه ها را خورد بجز طالبی و...
  و اینکه من نمیدونم ابلیم و زرشک محیط خون را قلیایی میکنند یا نه میشه اگه اطلاعات کافی در این زمینه دارین برام کمک کنین فقط لطفا سریتر چون من دو ماهه دارم رزیم میگیرم و الان 15 روز مونده به زمان تخمکگذاریم
  من یه دختر دارم و اینار پسر میخوام لطفا کمکم کنین

 • روناک

  این سایت ویه سر بزنین
  روزهای قمردر عقرب سال 1393رو گذاشته:
  file:///C:/Users/f/Desktop/%D8%B4%DB%8C%D8%B9%D9%8724%D8%B4%DB%8C%D8%B9%D9%87%2024_%20%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%82%D9%85%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B9%D9%82%D8%B1%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%D9%84%20%DB%B9%DB%B3.htm

 • روناک

  محبوب جان دکتر واسه دفع عفونت چی بهت داده؟
  به نظرمن اول عفونتو حل کن بعدبرو اقدام
  در کنار دارویی که دکتر بهت داده دم کردنی های گیاهه هم بخور زودتر نتیجه بگیری
  من مقل ارزق خوردم خیلی خیلی تلخ وبد مزه اس اما چاره ای نیست تو که میخوای اقدامم بکنی میگن پسرزاهم هست دستور مصرفشم قبلا گذاشتم
  دم کرده آویشن ودم کرده گل گاو زبان هم میخورم
  انقدم خودتو اذیت نکن عزیز من اتفاقی نیفتاده اگه اصولی بری جلو وپرشی وباعجله پیش نری خیلی زود به نتیجه میرسی
  من اگه بعداز سقط دومم میرفتم واین آزمایشارو انجام میدادم الان شاید سومی رو داشتم.

 • روناک

  سلام
  خانمی جان به احتمال زیاد اون باکتری که گفتین توکسوپلاسما یا به زبان محاوره ای سندرم موی گربه باشه که من قبلا چندین بار آزمایششو دادم واون مشکلو نداشتم
  ممنون که به فکرمی
  واسه اواخر مرداد نوبت گرفتم به امید خدا برم بیمارستان آزمایشارو بدم حتما در جریان کارام میذارمتون بخصوص جاهایی که ممکن باشه به دردتون بخوره.

 • هلنا

  وای بازم اشتباه نوشتم نورا جون الهی خاله ات فدات .

 • هلنا

  سلام بر همگی صبحتون بخیر خانمی شرمنده دیروز اشتباه تایپی رخ داره بود و اسم نراجون رو نارا نوشته بودم ببخشید من شب چهارشنبه که 14 پری آمپولhcg ترزیق کردم فکر کنم پنجشنبه شب و یا جمعه صبح تخمک آزاد شده دکی گفته بود چون دخملز میخوای از شب 17 پری که دیشب بود یک در میان اقدام کنم که دیشب ن ز د ی ک ی داشتیم ولی یکیش میفته دوشنبه شب میشه که میشه شب عید فطر و باید اقدام نکنم ،هاناجان ،بارانم ،زهرا جان ممنون که دیشب دعام کردین انشاالله خدا دامن هممون رو سبز کنه و بههمون عیدی بده ،محبوبی چرا چند روزه کم پیدایی بی و از خودت خبر بده

 • زهرا

  فدات خانمى شب وروزخودتونوراجونتودوتادخترگل ديگت خوش منم برم بخوابم امشب رفتم توسايت جفت سرراهى نوشته بودتوهفته 36 اگه مشكلى تاقبلش پيش نيادبچه روباسزارين دنياميارن كلى حرص خوردم گريه كردم ك اين چه شانسيه من دارم وخواب زده شدم خدايادامن همه كسايى ك بچه ميخوان سبزكن خدايابراى هيچ كس سقط ناخواسته وبچه نارس وزايمان زودرس نصيب نكن وقتى كسى حامله ميشه روزشماريش شروع ميشه هيچ چيزى بدترازاين نيست دست خالى ازبيمارستان بيادخدايادل مابنده هاى دل نازكتوكه اميدمون فقط تويى نشكن

 • خانم

  :):):):):):)خواهششش.
  زهراجون شبت،صبحت:)خوش،اذان ماهم دادبرم
  نمازبخونم،بخوابم.
  خداحافظ به امیددیدار.

 • زهرا

  خانم جون بازشدخيلى قشنگ بودمرسى مرسى

 • خانم

  ;)یعنی داری میگی،ی عیدی دیگه باید بدم.:)
  باشه،باشه،عزیزم ماتسلیم

 • زهرا

  وااااى امان ازدست نت ببخشيددوستان خيلى تكرارشد

 • خانم

 • زهرا

  خانم جون عكس بازنمى كنه برميگرده توهمين صفحه حالاقرمزوآبيش ب كنار

 • زهرا

  خانم جون عكس بازنمى كنه برميگرده توهمين صفحه حالاقرمزوآبيش ب كنار

 • خانم

  منم باگوشیم!
  روقرمزه کلیک کنی!برج
  میلادبازمیشه!روش باانگشتت بزنی،جالبه.
  گوشیت لمسیه؟

 • زهرا

  سلام خانم جون عيدشماوهمه دوستان خوبم مبارك مرسى ولى عكست بازنمى شه شايدمن باگوشى ميرم اينجوريه باكامپيوتربازبشه ولى ممنون

 • خانم

  سلام زهراجون.
  اینجایی که نوشتم،قرمزافتاده برات؟

 • زهرا

  سلام خانم جون عيدشماوهمه دوستان خوبم مبارك مرسى ولى عكست بازنمى شه شايدمن باگوشى ميرم اينجوريه باكامپيوتربازبشه ولى ممنون

 • زهرا

  سلام خانم جون عيدشماوهمه دوستان خوبم مبارك مرسى ولى عكست بازنمى شه شايدمن باگوشى ميرم اينجوريه باكامپيوتربازبشه ولى ممنون

 • خانم

  هلناجون ی ربی منتظرت شدم نیومدی!
  جواب سوالمو ندادی؟!!!!
  دکترت گفته کی تخمکت آزادمیشه؟؟؟
  برای چه روزایی برنامه بهت داده؟؟
  من فراموشکارم:(اگه قبلن این چیزاروگفتی!
  فراموششون کردم.ببخشید

 • زهرا

  الميراجون مشاورم بعضياشون خوبن حتى اگه تنهابريدولى تواين موضوع بايداونم باشه ب نظرمن خودت بهترميتونى دلشوبدست بيارى چون معايب ومحاسن شوميشناسى ولى سعى كن ازاون راه واردنشى من خودم باشوهرم جروبحث زيادكردم ولى هيچ وقت باهم قهرنكرديم چون ازاول جاريم سركوچكترين چيزى بابرادرشوهرم قهرميكردمردابه نظرم زودعادت ميكنن وسردميشن وازهم دورميشن براى همين بااينكه 14 سالم بودك عروس شدم باشوهرم قرارگذاشتيم هيچ وقت نه باهم قهركنيم نه جلوى كسى بحث كنيم وشخصيتمونوخوردكنيم شماهم باشوهرت صحبت كن ودركش كن ببين براى چى بچه نمى خوادشايدشماب بچه بيشترميرسى احساس كمبودميكنه چون مرداعين بچه مى مونن

 • خانم

  سلام بچه ها.هنوزکامنتارونخوندم.
  نمازروزه هاتون قبول وعیدتون پیشاپیش مبارک.
  اینم عیدی من به شما به مناسبت عيد فطر
  http://parsico.net/pages/fw/
  بعد از باز شدن عکس به نوك برج ضربه بزن

 • المیرا

  اخه میدونی زهراجون اصلا دراین مورد حرفامو درک نمیکنه دیگه نمیدونم چیکار کنم نمیدونم پیش مشاور برم ب نظرتون بدردم میخوره یانه چون خودش اصلا پیش مشاور نمیاد نظر بدید

 • زهرا

  محبوب جون حالابعدشم شده سعى كن اقدام كنى البته ب نظرمن ؛الميراجون شوهرتوي جورديگه تحت فشاربذارنه اينجورى بازبون نرمش كن بازم ب نظرمن ؛ليلاجون ببخشيدمن شمارويادم رفته بود

 • المیرا

  اینم اینجوریشه دیگه:):):):):)

 • المیرا

  محبوب جونم نمک زندگیه دیگه نباید حرص بخوری این ک چیزی نیست منم چون شوشو موافقت نمیکنه کلا رابطه (از اون لحاظ میگم)قطع کردم ولی قهر نیستیما شما بگید من چیکار کنم

 • لیلا

  محبوب جونم شیرینیه زندگیه گلم ما همه تو بعضی شرایطا اینجوری میشیم میریزم بهم دیگه حوصله نداریم اعصابمون ضعیف میشه .... ای خدا کی اون روزای قشنگتو واسه دوست جونیای من میاری که دیگه دغدغه شون بزرگ کردن بچه هاشون باشه... دیگه با آرامش زندگی کنن و هیچ کمبودی نداشته باشن ای خدای بزرگ خودت فریاد رسی

 • زهرا

  سلام دوستان رزاجون ايشاا...ب راحتى زايمان كنى وكوچولوى نازتوبغل كنى ؛خانم جون مرسى تواين مدت بهم كمك كردى وب سوالام جواب دادى ايشاا...نوراصحيح وسالم دنيابيادوبچه بعديت پسرباشه ؛نگين جون ايشاا...ب سلامتى جاب جاشى ووقتى نى نيت دنيااومدخستگى اين مدت يادت بره دوستاى تازه پيداكنى فقط ب خودت فشارنيار؛هلناجون من حاضرم ايشاا...همين روزاخبربارداريتوبدى ودخترباشه سالم وصالح ؛الميراجون باران جون هاناجون بيتاجون محبوب جون وكسايى ك بچه نداريدهم ايشاا...ب زودى ب مراددلتون برسيد؛روناك جونم ايشاا..اين سرى بامراقبت بيشتروتحت نظربودن مامان بشى وبچتوبغل كنى وغصه هات يادت بره آمين

بارگذاری نظرات قدیمی تر

نظرات ارسالی

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
با سلام.به مدیریت محترم سایت .منم مث محبوب جون متشکرم از...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
عسل جونم سلام. عزیزم شما الان 23 ساله ای.اما گفتی میخوام 9...

پخش زنده بمباران سطح ماه توسط ناس...
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییی هستی andممن...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام به خانمی جونم عزیزم من ۱ ماه پیش رفتم دکتر بهش گفتم...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام روناک جونم مرسی عزیزم لطف کردی.من که رفتم تو سایتش ...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام سلام به شما عزیزان محبوب جونم رزا جون و خانمی خیلی ...