سایت برای فروش

با سلام و احترام: سایت مجله ایرانیان مالزی برای فروش

این وب سایت از قدیمی ترین وب سایتهای فعال در حوزه ایرانیان شرق آسیا بوده و هست. این سایت با دامنه و کلیه امکانات برای فروش میباشد. در صورت تمایل درخواست خود را به ایمیل و یا تلگرام ما ارسال فرمائید

ایمیل: alireza.daryasar @ gmail.com

@academy2100  تلگرام آیدی

لطفا در درخواست خود قیمت پیشنهادی را ارسال فرمائید. پس از بررسی درخواست به شما پاسخ خواهیم داد


 

قطر ویترین بازار گاز خلیج فارس!

صادرات گاز قطر در سال 2009در حالی از مرز 40 میلیارد متر مکعب گذشته که ایران تاکنون موفق به فروش حتی یک متر مکعب گاز به کشورهایی حاشیه خلیج فارس نشده است.

به گزارش مهر، در حال حاضر ایران با در اختیار داشتن 19.2 تریلیون متر مکعب ذخیره و تولید روزانه 500 میلیون متر مکعب گاز سهمی کمتر از دو درصد را در بازارهای جهانی دارد، این در حالی است که با صادرات سالانه کمتر از 12 میلیارد متر مکعب گاز به ترکیه و ارمنستان و واردات بیش از 14 میلیارد متر مکعب گاز از آذربایجان و ترکمنستان تراز گاز کشور منفی شده است.

گشوده ماندن پرونده غرامت گازی تهران – آنکارا، طولانی شدن مذاکرات خط لوله صلح، عدم تمایل کنسرسیوم نابوکو برای خرید گاز ایران، تنزل جایگاه در مجمع کشورهای صادرکننده گاز(GECF) و کاهش سرمایه گذاری برای توسعه میادین نیز از دیگر چالشهای پیش روی گاز ایران برای حضور در بازارهای جهانی است.

بر اساس اعلام کارشناسان، هم اکنون برای افزایش سهم ایران در تجارت جهانی گاز بازار خلیج فارس نسبت به سایر گزینه ها قابل دسترس تر است به طوری که با توجه به وجود میادین بزرگ گازی ایران در خلیج فارس همچون پارس جنوبی، کیش، سلمان، فارسی، آرش و مسافت کوتاه بین مبادی تولید تا مصرف، در صورت توافق با شرکتهای متقاضی امکان صدور گاز به همسایگان جنوبی کشور فراهم می شود.

قطر ویترین بازار گاز خلیج فارس

به گزارش مهر، سازمان کشورهای عرب صادر کننده نفت (اواپک) اخیرا با انتشار گزارشی از افزایش 54 درصدی حجم مبادلات گازی در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داده و اعلام کرده است: در سال 2009 میلادی حجم مبادلات گاز در بین کشورهای عربی به 162 میلیارد متر مکعب رسیده است.

اما ایران با وجود هدف گذاری برای صادرات روزانه 77 میلیون متر مکعب گاز به کشورهایی همچون کویت، امارات، عمان و بحرین تاکنون موفق به فروش حتی یک متر مکعب گاز نیز در این بازار نشده است.

هم اکنون چند سالی است که از آغاز مذاکرات گازی ایران با کشورهای کویت، بحرین، امارات و عمان می گذرد اما قطر با صدور 40 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق خط لوله و محموله های LNG در سال 2009 به ویترین بازار گازی منطقه و خلیج فارس تبدیل شده است.

در حال حاضر ظرفیت صادرات LNG قطر به 50 میلیون تن افزایش یافته است که پیش بینی می شود با راه اندازی واحدهای جدید این ظرفیت تا سال 2011 میلادی به 77 میلیون تن افزایش یابد.

اولین قرارداد گازی ایران برای حضور در بازار خلیج فارس در سال 2001 میلادی (1381) بین شرکت ملی نفت ایران و کرسنت امارات برای صدور سالانه پنج میلیارد متر مکعب امضا شد. اما هم اکنون با گذشت نهمین سال از انعقاد این قرارداد نه تنها گازی از ایران به امارات صادر نشده بلکه پرونده این قرارداد گازی روانه مراجع داوری بین المللی شده است.

در این میان، در حالی مسئولان وزارت نفت پایین بودن بهای گاز را عامل عملیاتی نشدن قرارداد کرسنت عنوان می کنند که این شرکت اماراتی در مورد فرمول قیمت گذاری گاز اعلام کرده است: فرمول قیمت گذاری گاز در قرارداد به دلیل وابسته بودن به قیمت جهانی نفت از ضرر و زیان ایران جلوگیری می کند.

همچنین در ماده 10 قرارداد کرسنت بندهایی گنجانده شده است که به استناد به آن در صورت تغییر قابل توجه در نرخ جهانی نفت به عنوان مولفه مهم تاثیر گذار بر نرخ گاز ایران، امکان تجدید نظر در قیمت دوره ای قرارداد در هر زمان وجود دارد.

علاوه بر این، نرخ گاز صادراتی ایران در قرارداد کرسنت در هیچ دوره ای از 25 سال قرارداد " ثابت" ذکر نشده است و اماراتی ها در بند دیگری متعهد شده اند که اگر در هر زمانی از 25 سال قرارداد، هر کشور یا شرکتی، هر میزان گاز با نرخی بالاتر از قرارداد فروش گاز ایران به کرسنت به هر نقطه از امارات منتقل کرده و یا بفروشد، آن نرخ بالاتر باید درباره نرخ گاز فروخته شده ایران به کرسنت هم اعمال شود.

با این وجود درحالی که سایر کشورهای عربی متقاضی گاز ایران منتظر تعیین تکلیف قرارداد کرسنت در داوری بین المللی هستند که هم اکنون با راه اندازی طرح توسعه میدان گازی سلمان ( مشترک با امارات) و عدم تکمیل ساخت خط لوله سیری – عسلویه ( برای انتقال گاز به پالایشگاههای پارس جنوبی) روزانه 170 میلیون فوت مکعب در خلیج فارس بدون کوچکترین استفاده ای می سوزد.


آدرس ایمیل خود را وارد کنید

 

مطالب مرتبط

Place Ad Code Here آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

فرم ثبت نظر

ثیت نظر شما

0
  • No comments found
محاسبه BMI
محاسبه WHR
محاسبه وزن مناسب
آزمون ارزیابی اعتماد بنفس
آزمون رست Rast برای ارزیابی توانی بی هوازی
جدول میزان ویتامین های موجود در مواد غذایی مختلف
پرسشنامه و آزمون آنلاین تعیین سطح اضطراب
تست آنلاین اعتیاد به مواد غذایی در 60 ثانیه
تست آنلاین ارزیابی سطح افسردگی بک
سن بیولوژیکی خود را محاسبه نمائید
خودتان را تست کنید:تست عضلات شکم-حرکت در یک دقیقه
نرم افزار آنلاین محاسبات سلامتی و تیپ بدنی
محاسبه یک تکرار بیشینه 1rm
محاسبه گر شدت تمرین برای کاهش وزن
محاسبه آنلاین انرژی موجود در مواد غذایی
محاسبه انرژی میوه ها و سبزیجات
تعیین ضربان قلب بیشینه
تعیین حداکثر اکسیژن مصرفی - VO2max
تعیین ضربان قلب بیشینه
سن بدن یا سن فیستنس شما چند است
نرم افزار سلامت
 چند سانت دور کمر خود را کم کنیم؟
برنامه بدنسازی ویژه - حجم و قدرت
جدول چینی تعیین جنسیت نوزاد (محاسبه گر)
آیا شما میتوانید یک برنامه تمرینی را آغاز نمائید؟
محاسبه میزان چربی سوزانده شده در تمرین
آزمایشگاه آنلاین فیزیولوژی ورزشی
محاسبه گر وزن نرمال دوران بارداری
محاسبه گر بدنسازی
خودتان را تست کنید:شما جغد هستید یا گنجشک؟
محاسبه گر آنلاین درصد چربی
محاسبه وزن مناسب برای مردان وزنان

 ISSN: ‪2322-5335

نظرات ارسالی

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
با سلام.به مدیریت محترم سایت .منم مث محبوب جون متشکرم از...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
عسل جونم سلام. عزیزم شما الان 23 ساله ای.اما گفتی میخوام 9...

پخش زنده بمباران سطح ماه توسط ناس...
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییی هستی andممن...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام به خانمی جونم عزیزم من ۱ ماه پیش رفتم دکتر بهش گفتم...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام روناک جونم مرسی عزیزم لطف کردی.من که رفتم تو سایتش ...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام سلام به شما عزیزان محبوب جونم رزا جون و خانمی خیلی ...